PlayStation Türkiye Forum'unda yaşamış olduğunuz birçok sorunu dile getirebilir yada oyunlar ile ilgili muhabbet edebilirsiniz.
0 oy
Merhaba. Evdeki TV lere sorunsuz bağlanırken HDMI ile yazdığım marka modeldeki Asus monitörüme görüntü gelmiyor. Her şeyi denedim internetteki bir yerde de ps4 ün 1.6 güncellemesinden sonra tüm asus monitörlerde görüntü gitmiş olduğu söylendi doğru mu ? Ne yapabilirim ?
PlayStation 4 kategorisinde tarafından

1 cevap

0 oy

Aşağıdaki işlemleri sırasıyla dener misiniz?

1.PS4 cihazınızı kapatın  Tamamen kapandıktan sonra iki kere sinyal sesi duyana kadar açma kapama butonuna basılı tutun. Bu işlem sayesinde “Güvenli Mod“a geçmiş olacaksınız.

2.Güvenli Mod menüsünde 2. seçenek olan “Çözünürlüğü Değiştir” kısmına geliyoruz ve onaylama tuşuna basıyoruz (Bazı modellerde Xbazı modellerde O tuşu.)

3.Karşımıza “PS4 sistemi yeniden başlatılacak. Yeniden başladıktan sonra video çıkış çözünürlüğünü seçin” bilgilendirmesi geliyor. Burada “Tamam” butonuna gelip onaylıyoruz.

4.Ani kapanmadan depolama alanı kontrolü sağlayabilir bekleyin. “PS” tuşuna basın ve çözünürlüğü “480P” yapın ve onaylama tuşuna basın.

5.Daha sonra “Ayarlar” menüsüne girin. “Ses ve Ekran” bölümüne gelin. “Video Çıkış Ayarları“na gelin ve istediğiniz çözünürlüğü seçin. Burada “Otomatik” seçmeyi deneyiniz. Bu sayede çıkabildiği en iyi çözünürlüğe çıkacaktır.

Kaynak: rechbilisim

(6.2k puan) tarafından
...