PlayStation Türkiye Forum'unda yaşamış olduğunuz birçok sorunu dile getirebilir yada oyunlar ile ilgili muhabbet edebilirsiniz.
0 oy
DS4Windows driverı ile 2 kolu da bilgisayarıma sorunsuz bağladım steam ayarlarını falan hallettim kullandım. daha sonrasında tekrar ps4e takmaya çalıştığımda 2 kol orta tuşlara bastığımda ps4te tanımadı. share ve orta tuş ile denedim yine olmadı. ps4 hiç hareket ettiremediğimden ayarlardan bluetooth ile bağlayamadım. ve kablo ile denediğimde de hiçbir sonuç alamadım. ne yapmam lazım lütfen yardım edin
PlayStation 4 kategorisinde (120 puan) tarafından

1 cevap

0 oy
PS4'ün ayarlar bölümünde cihazlara gelerek oradaki tüm dualshock tanımlamalarını silip tekrar kablo ile bağlamayı dener misiniz?
(7.1k puan) tarafından
merhabalar 2 kolu da bilgisayara bağladığım için ps4ü hiçbir şekilde kontrol edemiyorum. başlangıç ekranında kalıyorum ayarlara giremiyorum
O zaman geriye iki çözüm yolu kalıyor güvenli mod yada cihazı fabrika ayarına geri getirme. öncelikle güvenli mod işlemini uygulayınız zira bunda herhangi bir veri kaybı yaşamayacaksınız. işlem için:

Öncelikle PS4 cihazınızı kapatın (dinlenme moduna almayın) ve ardından Ps4 üzerinde yer alan açma/kapama tuşuna basını tutun, Bu süreçte Ps4 cihazınızdan bir bip sesi gelecektir ve ikinci bip sesi gelene kadar düğmeye basılı tutmaya devam edin. Sonrasında Güvenli mod ekranı sizleri karşılayacak ve burada Ps4 kontrolcünüzü USB ile bağladıktan sonra kontolrcü üzerinde yer alan PS tuşuna basmanız gerekiyor. Ardından gelen seçenekler ekranında ”Veritabanını Yeniden Oluştur” (Rebuild Database) seçeneğine basın ve sistemin yüklenmesini bekleyin.
...